Yıl:3 Dönem:2 Sayı:6/18

       

     
  40İKİNDİ'DEN...


merhabalık VI

üçüncü yaşımıza girerken...

Kırkikindi rahmettir, berekettir. Çatlamış toprağın suya kavuşması, kirlenmiş yeryüzünün kirlerinden arınmasıdır.

Çiftçinin yüzündeki mutluluk resmidir Kırkikindi. 

"Rahmet"i sonsuz olanın, göğe yükselen ellere, duaların müstecâb olduğunu bildiren elçisi; gökyüzünün -yeryüzüne dökülen- gözyaşları, yeni gelen baharın müjdecisidir.

Kâh bardaktan boşanırcasına kâh ipil ipil yağan, Nasreddin Hoca kavlince üzerine basmamak için insanı koşturan ve "arap kızı"nı hep camdan baktırandır o.

40ikindi...
          Rahmet...
                    Bereket...

***

Üçüncü binyılın bir nisanı, ilk nisanı, o zamanlar ülkemizde yeni bir sektör olan "internet dergiciliği"ne -hoş aradan iki yıl geçmesine rağmen hala "alışılamamış" ve "yeni" olarak duruyor karşımızda- bir nefer daha kazandırıyordu. 40ikindi dergisi, adını aldığı yağmurların toprağı ıslattığı sıralarda, üstelik bir ikindi vakti neşv-ü nemâ buluyordu.

...

Ve aradan iki yıl geçti. Bu iki yılda köprünün altından nice sular aktı. Ama bu sayfayı açanlar hep karşılarında yenilenen ve her seferinde daha iyiyi hedefleyen bir dergi buldular. Çünkü ilk günkü heyecanından bir şey kaybetmemiş, en önemlisi birliktelik duygusuna ve "ekip ruhu"na sahip bir kadro, 40ikindi'yi her ay söz verilen zamanda karşınıza getirmek için çaba sarf ediyordu.
 


Uğur Akçaİbrahim DemirciAhmed-i GürûnîAbdullah HarmancıMehmet HarmancıAhmet Murat
Osman ÖzbahçeFatih ÖzkafaIşık YanarAhmet YurtkulKavuklu SuretiRabia Gülcan

İşte Kırkikindi yazarları... İşte Kırkikindi emektarları... İsimlerini görmek için tıklayın.


40ikindi, okuyucuları ve yazarlarıyla bir aile, "okur"un yazdıklarını ciddiye alan ve okuyucuya yol gösteren bir okul, içeriğiyle bir portal, periyodikliğiyle de bir dergi oldu.

"İnternette edebiyat/sanat olmaz" diyenlere iki yıl boyunca hiç durmaksızın yayınını sürdürerek en iyi cevabı verdi. "Kalite"yi ve "kaliteli"yi ilke edinen yayın çizgisiyle çıtayı hep yüksekte tuttu.


Fatih Turanalp - Hicri Özdoğan - Necmeddin Güney

Genç ve dinamik bir ekip, her ay 40ikindi'yi sizlere ulaştırmak için çalışıyor.


Bugüne kadar 40ikindi'de "iyi şeyler" yaptığımıza inanıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. "Bugün", "dün"den daha iyi. "Yarın" da "bugün"den iyi olacak (inşaallah)!

Üçüncü yaşımız hepimize hayırlı olsun. Daha güzel ve dopdolu sayılarda buluşmak dileğiyle...

E-mail: 40ikindi@40ikindi.com

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV