Yıl:2 Dönem:2 Sayı:1/13

       

     
 

ABSÜRDİSTAN MÜ-DÜ-TÖR'Ü İLE PROVASIZ...

Kırkikindi Söyleşi Grubu

 
     
  Kıymetli Kırkikindi okurları, sizi bu radyasyon dalgasına olabildiğince kısa da olsa maruz bıraktığımız için baştan affınıza sığınıyoruz. Absürdistan, Konya'mızın bağrında yıllardır yurt tutmuş bir dergi. Sahibi ve herşeyi biricik Mü-dü-tör'ü propaganda hakkını kullanmak (böyle bir hakkı nerden bulduysa) istediğini hep gündeme getiriyordu. Biz kulak asmazsak geçer diye yıllardır geçiştirdik. Ancak Kırkikindi, Konya'dan yeni dönem yeni yönelişlerle hayat bulunca ne dediysek olmadı. Buyrun söyleşiye...


Efendim, neden Absürdistan?

Neden olmasın...


Çattık anlaşılan. Neden olsun?

Çocuklar aç kalmasın diye... Daha fazla kan akmasın diye... İnsanoğlu kıyametine doğru sürdürdüğü koşuda bir soluk alsın diye... Resmi dairelerin, mesai saatlerinin asık suratı birazcık gülsün diye... Şiir okumak da günlük işler arasına girsin diye... Sevenler sevdikleriyle olsun diye... İnsanlar kendilerine de gülebilsin diye... Çocuklar saklambaç, çelik-çomak diye oyunların da var olduğunu hayatın test çözmekten ibaret olmadığını bilsin diye... Gayri safi milli hasıla birilerinin saflığını diğerlerine rant olarak sunmasın diye... Boyasız potinler, ütüsüz pantolonlar, düğmesiz ceketler, trafik kazası bile sayılmayan işlerde can veren kediler, itlaf edilen köpekler, kimyasal ölümlerin ne de fiyakalı olduğunu hiçbir zaman idrak edememiş böcekler... V.s. v.s... Daha sayayım mı neden olsun diye...


Dedim ya çattık diye. Kim kimsiniz, bu etkinliği yaparken?

Kim olsun... Sen ben bizim oğlan desem de inanma! Aslında kim kime dum duma... dum "yalın" hali, duma "a" hali. Ayrıca "i" hali dumi, "de" hali dumda ve "den" hali dumdan. Dum di dum duridum dubida. Düm teka düm tek... Neler saçmalıyorum ben yahu!


(Allah söyletiyo. İpliği pazara dökülüyo.)

Diyorum ki ben, biz çıkarıyoruz desem de siz inanmayın. Ben çıkarıyorum dersem bu kez bu kadar isim var dergide onlar ne oluyor diye sormayın. Aslına bakılırsa da ben çıkarıyorum yani. Evet onca yazıyı tek başıma ben yazıyorum. Yoo hayır, şizofreni değil konumuz. Megolomani hiç değil. Megolomaniye tenezzül etmeyecek kadar büyüğüm.


Öhheemmm. Öhhemmmm.

Löportajcı kardeş, dediğime darılma ama bu öksürük efektini İbrahim Kardeş görürse efektif satışın kaçtan gider bilemem!


(Yaa sabıır. Ya sabıır.)

Sonuç olarak ben çıkarıyorum desem de doğru olur. Biz çıkarıyoruz desem de yalan olmaz. Özetlersek...


(Şükür elhamdülillah...)

Bir yaşındaki kadar çevik, bin yaşındaki kadar kuvvetli...


(Çeneeee...)

Kuvvetliyiz!
 

MÜ-DÜ-TÖR'ün kalem arkadaşları...


Bu isim nereden geliyor?

Dedemin dedesi yani koca dedem, dedeme yani hoca dedeme o da küçük dedeme... Yavv başlatma şimdi. Nerden gelecek ben uydurdum. Oldum olası Bulgarları kıskanırdım zaten. Hasetliğimden ben de bir "istan" icad ettim kurtuldum. Şimdi hasedinden Bulgarlar çatlasın: Kaç milyon horantaya düşen "istan" sayısı 1 (yazıyla bir), benim tek başıma düşen "istan" sayısı malum...


Efendim, bir de son günlerde adı sık duyulur olan "doğum yeri absürdistan" namıyla bir film çıktı ortaya...

İşte geldi ve ileyhi turcaun...


Neler diyeceksiniz?

Ne diyeyim Allah müstaakını versin derim. (Müstaaklarını mı demeliydim. Her neyse bunu da böyle bırakalım dil jandarmaları nereden ekmek yiyecek değilse...) Sana da teessüf ederim löportajcı... Bilmiyor gibi soruyorsun biz çıkalı 7 yıl olmuş. 8.sine adım atmışız. Sözünü ettiğin filmciler Mart 1999'da başlamışlar filmlerini çekmeye... İsim hakkımı izinsiz kullandılar diye kızgın olmam gerekiyor ama ben oturmuş tarafsız tarafsız bekliyorum. Hele bi Absürdistan'a yakışmaz iş çıksın karşıma o zaman görün siz zelzele kaç şiddetinde olacak!


Konuşmayı bitirmeden önce fotoğrafınızı da çeksek...

Dene bakalım. Bugüne dek suretimi karanlık odaya hapsetmeye muvaffak olan makine çıkmadı ya. Bir de sen dene. Ne de olsam bir yaşındaki kadar temiz, bin yaşındaki kadar şeffafız.

(Maruz kaldığınız radyasyon şokundan -paniğe kapılmazsanız- sayfayı kapattıktan kısa bir süre sonra kurtulursunuz. Hala iletişmek ihtiyacı duyanlar varsa işte Absürdistan için el-mek adresi: azade00@hotmail.com)

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV