Yıl:2 Dönem:2 Sayı:3/15

       

     
  40İKİNDİ'DEN...


merhabalık III

Miladın, tarihe bir çentik daha attığı şu günlerde yeniden sizinleyiz. Gerçi biz hep sizinleyiz ama sayfamızın güncellenmesi bağlamında yeni bir buluşmadan söz etmek istediğim için böyle söylüyorum. Her yeni sayıda çıtayı bir kademe daha yükseltmek şiarıyla çıktığımız yolculukta, bu sayıda da aynı yükün sorumluluğunu bilerek çalıştık. Yaşamın içinden ve kaçınılmaz olan pek çok soruna rağmen gayretimizi ve inancımızı koruyarak iyi şeylerle sizlerin huzuruna çıkmak istedik. Her atılan adımın bir sonrakine umut bir öncekine kıvanç getirmesi çabasındayız.

Sizlerden gelen her ses bir yandan kıvancımızı öte yandan umudumuzu artırmamıza yarıyor, duyurulur. Bu konuda bize katkıda bulunmak için internetten daha iyi bir ortam düşünülemez herhalde. Onun sağladığı interaktivite, karşılıklı etkileşim imkanını iyi kullanabilirsek mutfakla vitrin arasındaki görünmez duvarları da kolayca kaldırabiliriz. (Zira görünen duvarlara hiç prim vermediğimizi düşünüyoruz.)

Biz her okurun yazması da gerektiğine inanmıyoruz. Yanlış anlaşılmasın. Yani her okurun yazılarıyla bize katılması yönünde bir talebimiz yok. Ancak kim de hem okurum hem yazarım diyorsa ona kapımız açık, buyursun. Fakat bu oluşumu bir noktadan gözleyen, onunla herhangi bir şekilde temasa geçen herkesten bir ses beklediğimizin altını çizelim. Görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz çok önemli bizin için. Onun için sizden istirhamımız bize ses vermeniz. Bizimle birlikte yürümeniz. Bu mütevazı çabaya okuyarak, eleştirerek, teklifler sunarak, reklam ederek ve hatta reklam vererek katkıda bulunmanız.

Bu nevi katkılardan birini sağlayan ve zor zamanımızda bize imkan tanıyarak önemli bir problemimizi aşmakta bize yardımcı olan Kaynet'e buradan teşekkür etmek istiyoruz.

Aralık 2001 bizi Şevval 1422'ye kavuşturmuştu. Şimdi Şevval 1422'den de Ocak 2002'ye geçtik. Hepsinin sahibi, zamanı elinde tutan Rabb'e dua edelim de yeni geleni bize hayırlı kılsın, eskiyen de bizden razı olarak gitmiş olsun.

Hoş ve esen kalın.

O'na emanet olun.

E-mail: 40ikindi@40ikindi.com
 

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV