Yıl:2 Dönem:2 Sayı:1/13

       

     
  40İKİNDİ'DEN...


merhabalık I

siz bizi epeydir buralarda görmüyordunuz ama biz hiç durmadan çalıştık...

Siz bu yazıyı okurken biz, bir tanıdığına, dostuna hediye almış ve hediyenin açılışını seyreden, karşısındakinin tepkisini merak eden, o tepkiyi önemseyen bir adamın heyecanıyla bekliyor olacağız. Çünkü biz bütün hazırlıklarımızı siz kıymetli ve sevgili okurlarımızın beğenisine sunulacak ve size layık olacak bir hediyeyi hazırlarmışçasına yaptık.

İnsanlığın, bombalı paketlerden, şarbonlu paketlerden, zam paketlerinden... bunca ürkmüş ve bezmiş oldukları bir zamanda biz, insanımıza farklı bir paket sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Farklı ve yararlı olduğuna inandığımız bir paketi sunmaktan kıvanç duyabilmek içinse çok erken. Çünkü bunu hak edip etmediğimizi sizden gelen tepkilerden anlayacağız.

Söylediklerinizi, dost sözü deyip önemseyeceğiz ve kendimizi, getirilen öneriler doğrultusunda daha iyiye götürecek araçlar kılmaya çalışacağız.

Biz bu yeni döneme hazırlanırken, geçmişten dersler çıkarmayı, ekip ruhuyla profesyonelliği yakalamayı ama amatörlüğü yani işin ruhunu kaybetmemeyi ilke edindik. En ince ayrıntıyı tekrar tekrar konuşmaktan ve sil baştan defalarca şekillendirmekten kaçmadık. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için çırpındık durduk. Mükemmele giden yolun ütopik belirsizliğinden korkmadan bu çırpınışlar sürecek. Başardıklarımızla, başaramadıklarımızla daha iyisini başarmak yolunda birlikte yürümeye ne dersiniz. Birlikte yürüyemezsek bize çekip gitmek kalacak ve kanımızca biz çeker gidersek hiçbişey daha iyi/güzel olmayacak!


biz gidersek...

Hem biz gidersek,
Kim sular fesleğenleri?..
Kim kurtarır denizyıldızlarını gel-gitin getirdiği ölümlerden?..
Kim tutar sarmaşıkların elinden ve onlara göğün yolunu gösterir?..
Kim boyar bulutları ve kim kırpar eskiyen ayları da yıldız yapar?..
Kim öğretir çocuklara misket oynamayı?..
Kim öğretir insanlara misket bombalarının oyuncak olmadığını ve onlarla çocukların oynamadığını?..

Hem biz gidersek,
Sohbetleriniz demsiz,
Evleriniz sohbetsiz kalabilir.
Kimseler çıkıp da kral çıplak diyemeyebilir.
Krallarınız çıplak kalabilir.

Ama korkmayın hiçbir yere gitmeye niyetimiz yok. Buradayız ve bize kulak verip sesimizi duyacak mısınız, hediyenizi nasıl bulacaksınız diye merakla, heyecanla, muhabbetle bekliyoruz.

Bizi duyuyor musunuz?
Bizi duyuyor musu...
Bizi duyuyor m...
Bizi duyu...
Bizi d...
Bi...

E-mail: 40ikindi@40ikindi.com
 

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV