Yıl:3 Dönem:2 Sayı:9/21

       

     
  40İKİNDİ'DEN...


merhabalık IX

"Ne hasta bekler sabahı ne taze ölüyü mezar ne de şeytan bir günahı..." dedirtmek için bekletmediğimizden emin olabilirsiniz. Ayrıca böyle dedirtecek denli beklenecek neyimiz var ki!

Size iyi şeyler sunmak muradımız ama kendimizi dev aynasında da görmüyoruz. İş kendini reklam etsin diye uğraş veriyoruz. İyi bir okur kitlesi bizi mutlu eder, kaç kişiden ibaret olursa olsun.

Beklediniz mi, beklemediniz mi, o kadar önemsemediniz mi? Belki de [muhtemelen] bu soruların cevaplarını hiç bilemeyeceğiz. Çünkü okur yine yeterince diyalog kurmayacak bizimle. Oysa marifet iltifata tabidir. Alıcısı olmayan iş zayidir. Yani yaptıklarımızın nereye ulaştığını az da olsa bilmek bizi sevindirir, azmimizi ziyadeleştirir. Ama aksi halde de pek yıkılacağımız söylenemez. Çünkü biz yankısız konuşmaların kuşağıyız. Yaptığımızı, yapmamız gerektiğine inandığımız sürece yerine getirmeliyiz inancıyla yürümeye alışmışız. Bunca zamandır hiç reklam al(a)mamış olsak da, okurlarımızın bizi ne denli duyduğunu tam olarak bilmiyorsak da yaptığımız işin gerekliliğine inandığımız sürece çalışmayı sürdüreceğiz. Bakalım nereye kadar!

Her neyse... Sözü ne kadar dolandırsak da hepinizin sorduğunu bildiğimiz sorunun cevabına gelelim: Neden bu denli geciktik? (Sahiden hepiniz merak ediyor musunuz?)

Aynı soruyu teknik departmanda çalışan arkadaşlara yönelttik ve harfi harfine şu cevabı verdiler:

"Planladıklarımızı tam olarak gerçekleştiremediğimiz için... Ne yapmayı planlıyorduk? Daha interaktif/etkileşimli, daha güncel bir site sunmayı düşünüyorduk. Hem bizim güncellememizi kolaylaştıracak hem de sizin bu ortama etkin katılımınızı sağlayacak bir sistemdi bu. Ancak ne yazık ki söz verdiğimiz zamana bu sistem yetişmedi ve bugün yine eski minval üzere karşınızdayız. Şu bir gerçek ki yapmayı düşündüklerimiz yapılamaz şeyler değildir. Çalışmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda bahsettiğimiz sistemle karşınızda olacağız ve siz de önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu değişimi mutlaka burada göreceksiniz."

Takdir sizin...

Sözü daha fazla uzatmadan gittikçe güçlenen içeriğimizle sizi başbaşa bırakmak istiyoruz.

Bir sonraki sayıda görüşene dek kalın sağlıcakla...
 

Geri AnasayfaANASAYFA | KÜNYE | EDEBİYAT | SİNEMA | MÜZİK | KİTAP | ARŞİV